Laser frakcyjny CO2

 
 

Problem rozstępów, blizn i przebarwień - laser frakcyjny CO2 będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to jedno z najnowocześniejszych odkryć medycyny estetycznej, za którego sprawą bardzo szybko osiągniemy pożądane i trwałe rezultaty.

Klasyczne lasery używają wiązki światła, która oddziałuje na całej powierzchni skóry wybranej partii ciała. Działanie lasera frakcyjnego CO2 znacznie różni się od innych tego typu urządzeń. Za jego sprawą wywołujemy na skórze mikronakłucia. Dzięki temu nie doprowadzamy do uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie maksymalnie jej kilkudziesięciu procent. Takie rozwiązanie pobudza uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji, w wyniku czego rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu. Skóra będzie napięta i wygładzona, znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu i automatycznie będziemy sprawiać wrażenie młodszych. 

Laser frakcyjny CO2 można stosować nie tylko w okolicach twarzy, ale także we wszystkich partiach ciała, których wygląd chcielibyśmy poprawić. 

Laser frakcyjny CO2 nie narusza całej struktury skóry. Jeżeli postawimy na zabieg laserem frakcyjnym CO2, nie musimy obawiać się o ewentualną rekonwalescencję oraz skutki uboczne. Jest to procedura mało inwazyjna, dlatego niemal od razu po jej wykonaniu możemy powrócić do swojej zwyczajnej aktywności.

Efekty 

Po całkowitym wygojeniu się cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka. Podobny efekt daje zastosowanie lasera frakcyjnego na okolicę ud czy brzucha. Jeżeli dodatkowo borykaliśmy się z rozstępami lub bliznami w tych miejscach, to po zabiegu ulegają one znacznej poprawie i spłyceniu, stając się niemal niewidoczne.

Przebieg

Bezpośrednio przed terapią laserem specjalista nasmaruje nas maścią znieczulającą, a tuż po jej wchłonięciu będzie mógł przejść do właściwego zabiegu. Potrwa on 15–45 minut, wszystko w zależności od tego, jaki obszar ciała będzie poddawany działaniu lasera frakcyjnego. Lekarz będzie przykładał głowicę urządzenia punkt po punkcie w wybranym miejscu na ciele dobierając odpowiednią moc w zależności od konkretnego obszaru.
Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać peelingów, ponieważ w ten sposób niepotrzebnie dodatkowo uszkodzimy skórę. Możemy co prawda odczuwać, że jest ona przesuszona lub łuszcząca się, jednak do jej pielęgnacji specjalista zaleci odpowiednie kremy nawilżające. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie stosować makijażu. Dobrze unikać również nadmiernej ekspozycji na ciepło, czyli przez pewien czas zrezygnować z gorących kąpieli, solarium, sauny. Przez okres rekonwalescencji niewskazane jest także picie alkoholu.
Jakich efektów można się spodziewać?
Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów oraz całkowitym wygojeniu się skóry możemy dostrzec szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim będzie to zdecydowana poprawa jędrności, a co za tym idzie – wygładzenie się skóry. Z jej powierzchni znikną także nieestetyczne plamy czy przebarwienia. W obrębie twarzy z pewnością dostrzeżemy zmniejszenie się zmarszczek i porów. W innych częściach ciała możemy zauważyć zanik rozstępów i blizn, napięcie, witalność.
Pierwsze efekty widać po zagojeniu się skóry, czyli po około siedmiu dniach. Procesy odbudowy i regeneracji mogą natomiast trwać nawet do 6 miesięcy i dopiero po takim czasie warto ocenić ostateczny efekt zabiegu laserem frakcyjnym CO2.
Liczbę serii ustalimy bezpośrednio z lekarzem. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj 4–6 zabiegów, każdy wykonywany raz w miesiącu. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna, która zależy od obszaru, który chcielibyśmy poddać terapii laserem, a także występującego problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.