Lipoliza iniekcyjna

 

LIPOLIZA - MIEJSCOWE USUWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Oporny tłuszcz, który nie poddaje się diecie, ani ćwiczeniom fizycznym, potrafi być prawdziwym problemem. Sposobem na jego usunięcie jest lipoliza iniekcyjna - niechirurgiczna metoda redukowania miejscowej tkanki tłuszczowej,a także jedna z metod zwalczania cellulitu.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji pozyskiwanej z soi - fosfatydylocholiny, która rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych i służy dalej jako transporter tłuszczu w krwi (lipoproteina) w połączeniu z deoksycholanem - substancją niszczącą tłuszcz.

Badania naukowe nad mechanizmem usuwania tłuszczu z organizmu wykazały, że fosfatydylocholina w specyficzny sposób oddziałuje na komórki tłuszczowe - adipocyty. Z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podana w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej wywołuje rozpad nagromadzonych w niej trójglicerydów. Następnie wraz z powstałymi lipoproteinami jest transportowana do wątroby. Tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu.

Najlepsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy uzyskuje się:
- w okolicy tzw. drugiego podbródka,
- w likwidacji tzw. bryczesów na udach,
- przy modelowaniu brzucha,
- pośladków,
- bioder,
- ramion,
- wałeczków nad kolanami,
- fałdów na plecach.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza, jest w pełni bezpieczna, nie wymaga przygotowania pacjenta w domu.

Zabieg
Zabieg polega na wstrzykiwaniu bardzo cienką igłą preparatu bezpośrednio w tkankę tłuszczową.


Wskazania:
- zlokalizowane złogi tłuszczu
- cellulit
- uboga mikro-cyrkulacja
- dotlenienie tkanek

Podstawowe składniki preparatu:

Fosfatydylocholina
Pochodząca z ziaren soi lecytyna (fosfatydylocholina) ma doskonałe działanie w redukcji tłuszczu.
Używana w medycynie jako lek o działaniu anty-cholesterolowym i anty-trójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej w redukcji zlokalizowanego tłuszczu i cellulitu.
Wyciąg z lecytyny pomaga naszemu organizmowi eliminować i przekształcać tłuszcz w energię w naturalny sposób. W konsekwencji; pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Jest to naturalna substancja całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana.

Kwas deoksycholowy:
Wspomaga wchłanianie tłuszczów w jelicie.

Vitamin PP (Nicotinamide):
Kwas nikotynowy obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne (może powodować zaczerwienienia) i podwyższa ciśnienie tętnicze. Przez to pobudza ruch krwi i limfy. To wszystko skutkuje zwalczeniem cellulitu.