Aktualności

 

Gabinet Medycyny Estetycznej
Chirurgia Powiek

dr n. med. Michał Starus
Koluszki, Żwirki 27


 

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

NICI APTOS
Nici Aptos Excellence to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie doskonałego rezultatu estetycznego bez poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym. Metody odmładzania Aptos stosowane są od 16 lat – przez cały ten czas podlegają skutecznemu rozwojowi, tak, by jak najlepiej przywracać pierwotne położenie opadających tkanek miękkich. Ponadto nici w swym składzie posiadają także kwas polimlekowy (L-lactic), który wzmacnia efekt odmłodzonej skóry, dodatkowo aktywując naturalną rewitalizację skóry oraz hamując procesy starzenia.

WSKAZANIA
Zabiegi z wykorzystaniem nici Aptos Excellence mają na celu eliminację lekkich oznak zwiotczenia i opadania tkanek miękkich. Mogą być wykonane nawet w przypadku bardzo cienkiej skóry lub przy cienkiej warstwie tkanki tłuszczowej.

Zabieg Excellence Visage. Odmładzanie polega na zastosowaniu specjalistycznych nici z mikrowypustami, mocowanych naprzeciw siebie, w ten sposób tworząc spiralny wzór. Zabieg ten umożliwia korekcję wszelkich obszarów twarzy, nie wykluczając trudnych do modelowania zmarszczek. Zabieg ten ma na celu:
podniesienie brwi oraz poprawy ich linii
zredukowanie zmarszczek wargowo-nosowych
modelowanie owalu twarzy, żuchwy oraz podbródka
redukcję zmian zanikowych twarzy i szyi
eliminację asymetrii twarzy.

Zabieg Excellence Body. Zabieg stosowany jest w przypadku tych partii ciała, które w szczególności charakteryzują się wiotką skórą, mającą tendencję do opadania. Działanie nici Aptos Excellence Body sprowadza się do odmłodzenia struktury skóry i tkanki podskórnej, jednocześnie wzmacniając je i uelastyczniając. Dlatego też zabieg ten zaleca się przy występowaniu skóry grubej i obszarów objętych cellulitem. Ponadto stosuje się go w celu:
-modelowania i unoszenia piersi
-wygładzenia fałd nadkolanowych
-liftingu wewnętrznej strony ud i ramion

​EFEKT
Efekty zabiegów z użyciem nici Aptos Excellence to: podciągnięcie i zliftingowanie luźnej, wiotkiej oraz opadającej skóry (widoczne wyraźne odmłodzenie).

PRZEBIEG
Zabieg polega na wprowadzaniu nici poprzez punkty wkłucia, które wykonuje się w miejscach mało widocznych na ciele. Do zabiegu wykorzystywana jest wysoce wyspecjalizowana igła prowadząca, dostosowana zarówno do danego obszaru zabiegowego, jak i techniki implantacji. Zabieg trwa ok. 30-60 minut w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, wcześniej pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu. Okres gojenia sprowadza się do 1-2 tygodni, jednak już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennych czynności.
Efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego zakończeniu. Optymalny efekt uzyskuje się po upływie 2-3 tygodni. Rezultat utrzymuje się ok. 2-3 lata – uzależnione jest to od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

OPIS ZABIEGU
Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

ZALECENIA POZABIEGOWE
W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS
Wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji,materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

ATUTY NICI APTOS
-zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
-przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
-bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
-nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
-użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
-produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
-szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
-światowa jakość, europejska produkcja,
-APTOS nr 1 na świecie - pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań,
-zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.


XXII WORLD CONGRESS OF AESTHETIC MEDICINE

26-29.09.2019

Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre

 

Bankiet - Arkady Kubickiego Kręgliccy


Szkolenie Restylane

25.05.2019

Każdy lekarz wie, że okolice oczu to jeden z najtrudniejszych obszarów zabiegowych

 

BLEPHAROPLASTYKA

 

Blepharoplastyka. Plastyka powiek. Czas trwania zabiegu około 60 min. Znieczulenie miejscowe. Zabieg praktycznie bezbolesny. Zdjęcie szwów po 6 dniach. Zapraszamy


Szkolenie z zakresu okuloplastyki i blepharoplastyki- poszerzenie i doskonalenie technik operacyjnych
 

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek to doskonały sposób na przywrócenie młodego, naturalnego wyglądu okolic oczu.

 
 

Szkolenie Blepharoplastyka

Bydgoszcz, Kwiecień 2019

 

RESTYLANE

 
 
 

Anatomy Masterclass in Aesthetic Medicine 2018

Poznań 2018

 
 

XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

27-30 wrzesień 2018

Hotel Hilton Warszawa


Bankiet - Endorfina Foksal


 

Restylane Business Night


Dr Cyj Hair Filler

Peptydowa terapia włosów

Promocja (4 zabiegi) 2000zł

Pierwszy na świecie preparat peptydowy wykorzystywany w terapii problemów z włosami, który intensywnie wspomaga odrost włosów i zatrzymuje proces ich wypadania. Zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe. Zróżnicowanie zawartych peptydów składa się na kompleksowe działanie: w preparacie znajdują się składniki stymulujące komórki do życia i „namnażania się”, a także peptydy hamujące niekorzystny wpływ środowiska na kondycję skóry głowy i te przyczyniające się do zahamowania procesu wypadania włosów czy utraty koloru. Przełomowe w leczeniu problemów z włosami, powolne uwalnianie substancji aktywnych, pozwala na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych i permanentne pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.

Działanie:
Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr. Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. Bardzo małe dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów. Zabieg z wykorzystaniem Dr. Cyj Hair Filler pobudza krążenie i odżywia owłosioną skórę głowy, rewitalizuje mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów, pielęgnując skórę głowy.

 

Efekty:
Pierwsze zauważalne efekty obserwowane są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów, składających się na kompletny program zabiegowy. Zabieg hamuje proces wypadania włosów, działając na poziomie genów i DNA. Pobudza wzrost nowych włosów - szczególnie w fazie anagenu. Zabieg rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu.

 

Zabieg:
Preparat podawany jest metodą iniekcji, przez cieniutką igłę-kaniulę i ampułkostrzykawkę. Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępach co 14 dni. Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu Dr. Cyj Hair Filler zaleca się wykonanie kuracji przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia pierwszej serii iniekcji preparatem.
 
Wskazania:
- pacjenci z alopecją (łysieniem) - hamowanie wypadania włosów
- osoby z cienkimi, przerzedzonymi włosami
- po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
- przyspieszenie wzrostu włosaIDEALNY PREZENT - VOUCHER PODARUNKOWY

 
 
 

Zapraszamy do zakupu


ADVANCED AESTHETIC BLEPHAROPLASTY,  MIDFACE AND FACE CONTOURING

Four Days About Face An international symposium on plastic surgery in St.Petersburg,

Russia October 19–22. 2017

Informacje dotyczące sympozjum www.aasurgery.ru


XVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTMEiAA to największe spotkanie lekarzy i najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej oraz przeciwstarzeniowej. Organizowane corocznie, trwające trzy dni wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania wybitnych naukowców i praktyków z całego świata, pracujących na rzecz rozwoju tej gałęzi medycyny. Jest to największy tego typu kongres w Europie Środkowej.
 
prev next

Endorfina Foksal

Blepharoplastyka – zabieg plastyki powiek

 
 
Blepharoplastyka to zabieg chirurgiczny. Metoda ta jest wykorzystywana w celu poprawy estetyki i funkcji powiek górnych lub dolnych.

Wskazania 

Blepharoplastyka (plastyka powiek) dedykowana jest osobom, które cierpią z powodu

nadmiaru wiotkiej skóry lub przepuklin tłuszczowych w okolicy powiek. Rodzaj wykonywanego zabiegu dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Sam zabieg trwa około 1 godziny. Przed  zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe . Zabieg kończy się założeniem szwów, które zdejmowane są po upływie 5-7 dni. Szwy najczęściej umieszczone są w zmarszczce powieki górnej lub tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Dzięki temu powstałe niewielkie blizny stają się najczęściej niewidoczne.

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej.


Oferta ograniczona czasowo

 

BOTOX

 

Dr Cyj Hair Filler

Peptydowa terapia włosów

Pierwszy na świecie preparat peptydowy wykorzystywany w terapii problemów z włosami, który intensywnie wspomaga odrost włosów i zatrzymuje proces ich wypadania. Zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe. Zróżnicowanie zawartych peptydów składa się na kompleksowe działanie: w preparacie znajdują się składniki stymulujące komórki do życia i „namnażania się”, a także peptydy hamujące niekorzystny wpływ środowiska na kondycję skóry głowy i te przyczyniające się do zahamowania procesu wypadania włosów czy utraty koloru. Przełomowe w leczeniu problemów z włosami, powolne uwalnianie substancji aktywnych, pozwala na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych i permanentne pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.

Działanie:
Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr. Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. Bardzo małe dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów. Zabieg z wykorzystaniem Dr. Cyj Hair Filler pobudza krążenie i odżywia owłosioną skórę głowy, rewitalizuje mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów, pielęgnując skórę głowy.

 

Efekty:
Pierwsze zauważalne efekty obserwowane są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów, składających się na kompletny program zabiegowy. Zabieg hamuje proces wypadania włosów, działając na poziomie genów i DNA. Pobudza wzrost nowych włosów - szczególnie w fazie anagenu. Zabieg rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu.

 

Zabieg:
Preparat podawany jest metodą iniekcji, przez cieniutką igłę-kaniulę i ampułkostrzykawkę. Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępach co 14 dni. Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu Dr. Cyj Hair Filler zaleca się wykonanie kuracji przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia pierwszej serii iniekcji preparatem.
 
Wskazania:
- pacjenci z alopecją (łysieniem) - hamowanie wypadania włosów
- osoby z cienkimi, przerzedzonymi włosami
- po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
- przyspieszenie wzrostu włosa

 

Restylane Volyme

 

Konkurs na najlepsze, najbardziej skuteczne i bezpieczne produkty rozstrzygnięty!
Przedstawiamy wyniki XII edycji konkursu na Perły Dermatologii Estetycznej 2016.

 

Najlepszy preparat do modelowania twarzy:

Restylane Volyme pozwala szybko uzyskać młodszy wygląd pacjentów wygładzając zmarszczki i fałdy, odbudowując utraconą objętość tkanek twarzy, nadając jej kształt i poprawiając kontur żuchwy. Preparat Restylane Volyme został wykonany w technologii Optimal Balance Technology™, innowacyjnej metodzie produkcji, starannie przebadanej przez naukowców. Technologia ta zapewnia idealną strukturę, tak, że wypełniacz perfekcyjnie integruje się ze skórą.

 

Zapraszamy na zabiegi


Restylane SKINBOOSTERS

 

Unikatowa metoda długotrwałego nawilżania i rewitalizacji skóry. Zabiegi Restylane Skinboosters ™ to przełomowa koncepcja poprawy jakości skóry. Stanowi zupełnie nowe podejście do zagadnienia rewitalizacji skóry, opracowane w celu zapewnienia nawilżenia głębokich warstw skóry oraz długotrwałej poprawy jej ogólnej jakości. Odpowiednio nawilżona, sprężysta, gładka i pełna blasku skóra ujmuje lat i sprawia, że czujemy się doskonale bez względu na wiek. I chociaż czasu cofnąć się nie da, można skutecznie walczyć z oznakami jego upływu.

Zabiegi Restylane Skinboosters powodują głębokie, długotrwałe nawilżenie i rewitalizację skóry. Sekretem działania i skuteczności Restylane Skinboosters jest stabilizowany kwas hialuronowy, stworzony dzięki unikalnej, opatentowanej technologii NASHA™. Charakteryzuje się on wysoką trwałością, a zaaplikowany w odpowiednie warstwy skóry, daje efekt głębokiej rewitalizacji i nawilżenia utrzymujący się w przez wiele miesięcy. W rezultacie skóra zyskuje sprężystość i jędrność.

Wysoką skuteczność Restylane Skinboosters potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie.

Restylane Skinboosters – efekty:

- Wygładzenie zmarszczek i bruzd

- Poprawa owalu twarzy

- Rozświetlenie skóry – tzw. Efekt Smooth

- Wzrost elastyczności skóry

- Poprawa jędrności skóry

- Głębokie nawilżenie skóry

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg Restylane Skinboosters jest metodą nieinwazyjną i komfortową. W miejsca wymagające rewitalizacji podawany jest cienką igłą lub kaniulą stabilizowany kwas hialuronowy. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. Rzadko powoduje wystąpienie siniaków, obrzęków czy zaczerwienienia skóry. Efekty Restylane Skinboosters są widoczne już po jednym zabiegu.

Każda sesja terapeutyczna obejmuje szereg nawilżających mikroiniekcji długo działającego kwasu hialuronowego, zwanego również stabilizowanym kwasem hialuronowym – silnie higroskopijnej substancji, naturalnie występującej w organizmie, utrzymującej nawilżenie w obrębie skóry. Stabilizowany kwas hialuronowy to miękka, podobna do żelu substancja chłonąca wodę i zapewniająca nawilżenie głębokich warstw skóry w leczonym obszarze, zapewniająca poprawę jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry. Efektem tego jest uzyskanie wspaniałego, zdrowego blasku skóry.

Mikroiniekcje wykonywane są przez odpowiednio wyszkolonego lekarza. Podawany preparat może zawierać substancję znieczulającą. Lekarz może również podać zewnętrznie działający lek znieczulający przed zabiegiem, aby poprawić komfort samego leczenia. Dostępny jest szereg różnych technik iniekcji oraz urządzeń, dobieranych stosownie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Restylane Skinboosters jest zabiegiem dla wszystkich, którzy chcą zatrzymać choć na chwilę starzenie się skóry. To również doskonała metoda na poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń. Zabieg doskonale działa na skórę dekoltu, ramion i dłoni, a także na wrażliwe okolice ust i oczu.

W celu uzyskania optymalnych wyników, zaleca się, by pacjent otrzymał:

- 3 zabiegi, w odstępach 2-4 tygodni;

- regularne zabiegi podtrzymujące, wykonywane co około 6 miesięcy.


Crystalys

 

Efekty
Crystalys jest przeznaczony do poprawy objętości skóry i modelowania kształtu twarzy oraz wypełniania zmarszczek. Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu – odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta. Jego działanie jest natychmiastowe: zapewnia efekt modelowania i liftingu. Dzięki swoim właściwościom, Crystalys zapewnia trwały, naturalny wygląd skórze. Jest na tyle uniwersalny, że można go stosować niemal na całym obszarze twarzy: od brwi po linię szczęki.
Mechanizm działania
To najwyższej klasy preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia. Przeznaczony jest do wypełniania tkanek miękkich metodą iniekcji: śródskórnie i podskórnie, po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Zawarte w nim mikrosfery (drobinki), umieszczone zostały w żelowym nośniku, który dzięki jednolitej i gładkiej strukturze, niweluje ryzyko przemieszczania się cząsteczek. Mikrosfery w leczonym miejscu tworzą szkielet, który umożliwia wzrost kolagenu w okresie kilku miesięcy od zabiegu – zapewniając gładki i naturalny wygląd skórze. Produkt ten jest biokompatybilny i biodegradowalny.

Wygląd skóry po zabiegu
Wszystkie zanotowane efekty niepożądane były standardowymi, miejscowymi reakcjami na zastrzyk. Możliwe jest zatem lekkie zaczerwienienie skóry, obrzęk i zasinienie. Na lek nie odnotowano żadnych reakcji alergicznych, występowania infekcji oraz świądu.
Statystyki
Zarówno szczegółowe badania, jak i opinie ekspertów potwierdzają nie tylko bezpieczeństwo produktu w użyciu, lecz także jego najwyższą jakość, aż 91% pacjentów rekomenduje zabieg Crystalys a 90% deklaruje wykonanie kolejnego zabiegu.

Wskazania
-  modelowanie policzków
-  zagęszczenie skóry
-  modelowanie okolic linii żuchwy
-  modelowanie dłoni
-  likwidacja bruzd nosowo-wargowych
-  likwidacja zmarszczek tzw. „marionetkowych”
-  niechirurgiczna plastyka nosa.XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

( 7 październik – 9 październik 2016)

Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre
prev next

 

Marriott Warsaw Hotel
 

KARBOKSYTERAPIA

 

ELLE.pl. - trendy jesień zima 2015/2016

 
 
prev next

Princess Rich

 

W pełni naturalne uderzenie w źródło problemu

Chcesz wyglądać lepiej? Poszukujesz zabiegu, który szybko poprawi kondycję skóry, jej napięcie i jędrność?
Polecamy mezoterapię.

 

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu Princess Rich w promocyjnej cenie !!!
Cena promocyjna: 250zł.
Cena regularna : 350zł.

Specjalna oferta obowiązuje do końca marca.

 

Mezoterapia igłowa jest metodą pozwalającą przywrócić piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Cechuje go mała inwazyjność oraz duża skuteczność. Procedurę przeprowadza lekarz.
Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji odżywczo-regenerujących . Skład dostarczanego preparatu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych mikroigieł.
Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w celu przywrócenia elastyczności skóry, redukcji zmarszczek, a także w kuracjach ujędrniających. Stosuje się ją również w celu poprawy kondycji włosów, w walce z łysieniem.
Jak często należy powtarzać procedurę?
Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii zabiegów powtarzanych przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Przez pierwsze 1-2 miesiące powinno się wykonywać zabieg raz na 7-14 dni.
NOWOŚCI

 

KARBOKSYTERAPIA

Derma Fusion Pen ®​

 

Zapraszamy na zabiegiKARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?
Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:
1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
2. alternatywa dla liposukcji
3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
4. usuwanie zmarszczek
5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
7. redukcja podwójnego podbródka
8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
9. zwiększanie grubości skóry

 

Wskazania:


REWITALIZACJA OKOLIC OCZU
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne( redukujące tkankę tłuszczową).
Wskazania:
Worki i cienie okolic oczu
Zmarszczki statyczne okolic oczu
Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu


REWITALIZACJA SKÓRY SZYI, DEKOLTU I DŁONI
Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.


LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i cellulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.


ROZSTĘPY
Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami , występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.


BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.


prev next
 

Derma Fusion Pen ®
 

Derma Fusion Pen ® to nowoczesne urządzenie którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość do 2mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.
Dzięki mikro-nakłuwaniu pobudzamy naturalne procesy autoodnowy w skórze właściwej, czyli nadbudowy nowego kolagenu i elastyny oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych, które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenia tkanek w substancje odżywcze.
Derma Fusion Pen ® jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które doskonale pomagają zwalczyć efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności czy utrata owalu twarzy. Blizny czy rozstępy również nie stanowią problemu, którego Derma Pen nie mógłby rozwiązać. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami stanowi skuteczną broń w walce z wieloma innymi defektami.
Derma FUSION Pen ® to urządzenie wielozadaniowe, działające na:
• zmarszczki mimiczne oraz głębokie zmarszczki (bruzdy)
• pojędrnienie i lifting skóry
• trądzik oraz rozszerzone pory
• hiperpigmentacje i rozjaśnienie skóry
• worki i cienie pod oczami
• zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie
• zwiększenie penetracji składników aktywnych
• indukcja syntezy i nadbudowa kolagenu
• blizny chirurgiczne i blizny potrądzikowe
• cellulit oraz rozstępy
• łysienie i przerzedzenie włosów
• wiotkość skóry i lokalne akumulacje tłuszczu
Uzupełnieniem terapii z użyciem Derma Fushion Pen ® są koktajle Fushion, stanowiące zestaw jałowych preparatów do stosowania w zabiegach mezoterapii mikroigłowej na twarz i ciało. Każda ampułka zawiera wysoce aktywne składniki o gradacji medycznej, wolne od parabenów, koloryzantów, substancji zapachowych, silikonów i alkoholu. Wśród składowych Koktajli Fushion znajdują się: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, peptydy, DMAE, chryzyna, NHS, polimeryzowane ekstrakty roślinnego DNA oraz wiele innych. Następnie w celu wyciszenia skóry można zastosować płat kolagenowy regenerująco-gojący. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.
Zalety Derma FUSION Pena ®:
• Posiada wymienne jednorazowe końcówki (kartridże) zawierające 12 tytanowych, pozłacanych igieł
• możliwość zmiany długości igły podczas trwania zabiegu w zakresie od 0,25mm do 2mm (znaczna przewaga nad derma-rollerami);
• Bezpieczny, małoinwazyjny oraz testowany klinicznie
• Przeznaczony dla każdego typu cery
• Umożliwia zastosowanie na każdej partii ciała (twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie, ciało)
• Krótki czas rekonwalescencji oraz minimalny dyskomfort podczas procesu gojenia
• Pozwala na wykonanie zabiegu niezależnie od pory roku czy temperatury
• Nie uwrażliwia skóry na promienie UV
• Zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry

prev next
 

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2015

Hotel Hilton Warszawa 2-4 października 2015

 

Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTMEiAA to największe spotkanie lekarzy i najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej oraz przeciwstarzeniowej. Organizowane corocznie, trwające trzy dni wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania wybitnych naukowców i praktyków z całego świata, pracujących na rzecz rozwoju tej gałęzi medycyny. Jest to największy tego typu kongres w Europie Środkowej.

prev next

Bankiet - Endorfina Foksal


RESTYLANE I EMERVEL

 

RESTYLANE I EMERVEL – OCZARUJ JESIENNYM SPOJRZENIEM​

 

Delikatna, cienka i wrażliwa skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na powstawanie zmarszczek – zarówno tych mimicznych jak i będących efektem procesu starzenia się skóry. Dlatego należy dbać o nią właściwie stosując zarówno odpowiednie kosmetyki jak i wybierając specjalistyczne zabiegu rewitalizujące. I chociaż prędzej czy później siateczka zmarszczek pojawi się wokół oczu, nie trzeba się na nią godzić. Piękny i atrakcyjny wygląd przywrócą zabiegi na bazie kwasu hialuronowego z użyciem preparatów Restylane Vital, Restylane, Restylane Perlane, Emervel Touch, Emervel Classic i Emervel Deep.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Zmodyfikowany kwas hialuronowy podawany jest podskórnie bardzo cienką igłą lub kaniulą. W ten sposób wypełniane są zmarszczki mimiczne, bruzdy oraz tkanki, które w procesie starzenia się skóry utraciły swoją objętość. Kwas hialuronowy wiąże również w komórkach wodę i pobudza je do produkcji naturalnego kolagenu. Efekty są spektakularne – zmarszczki wokół oczu ulegają redukcji, a skóra staje się wygładzona i elastyczna. Warto podkreślić, że terapia skutecznie koryguje tzw. ‘dolinę łez’ znacznie spłycając charakterystyczne zagłębienie tuz pod oczami. Zabiegi zapewniają efekt głęboko i długotrwale nawilżonej skóry wokół oczu. Wydobywają ich naturalne piękno i uwypuklają atuty.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?
Rezultaty są już widoczne już po jednym zabiegu. Poprawia się struktura skóry, która nabiera elastyczności, przez co wygląda młodziej i ładniej. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji, wieku czy też prowadzonego stylu życia..

DLA KOGO JEST ZABIEG?
Z zabiegu może korzystać każdy, kto chce poprawić i odmłodzić swój wygląd oraz zlikwidować zmarszczki wokół oczu. To również zabieg polecany osobom, których problemem jest tzw. ‘dolina łez’.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?
Zabiegi z wykorzystaniem preparatów to metody mało inwazyjne i komfortowe. Terapia jest praktycznie bezbolesna a bezpośrednio po zabiegu można powrócić do zaplanowanych obowiązków.
EMERVEL LIPS

 

Emervel Lips

 
Bezpieczny i naturalny wybór długotrwałego, delikatnego efektu oraz bardziej miękkich i zmysłowych ust.

Nasze usta są najbardziej wyrazistym elementem twarzy. Są ciągle w centrum uwagi, kiedy się uśmiechamy, mówimy, całujemy, jemy i pijemy. Oddają nasz nastrój i są istotnym elementem harmonii naszej twarzy.

Emervel Lips jest wypełniaczem specjalnie stworzonym do ust, który nie zmienia Twojego wyglądu. Został zaprojektowany po to, by wzmocnić, zrównoważyć i na nowo zdefiniować Twoje usta. Nic oczywistego i przerysowanego, tylko subtelne i naturalne efekty.

Głównym składnikiem produktu Emervel jest kwas hialuronowy (HA) naturalna substancja, która zapewnia elastyczność i objętość oraz zatrzymuje wilgoć w skórze i ustach. W celu zwiększenia komfortu podczas zabiegu Emervel Lips zawiera również miejscowe znieczulenie w postaci lidokainy.

Ilość kwasu hialuronowego naturalnie zawartego w ludzkim ciele zmniejsza się z wiekiem. Emervel Lips kompensuje utratę napięcia i objętości.
Idealny wypełniacz ust musi być wystarczająco miękki, aby pozwalał na naturalny ruch i jednocześnie wystarczająco jędrny, by nadać kształt i efekt, którego oczekujesz.

SPRÓBUJ - POKOCHAJ - CIESZ SIĘ


Gabinet Medycyny Estetycznej w Rawie Mazowieckiej

 

Od marca 2015 zapraszamy również do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Rawie Mazowieckiej.
Rejestracja ( Rawa Mazowiecka) tel: 693599993


Dzień Kobiet

BOTOX NIGHT 05.03.2015 (czwartek)

 

Uniesienie kącików ust od 150 zł
Jedna okolica 399 zł
Dwie okolice 599 zł
Trzy okolice 749 zł

Zapisy telefoniczne: 693599993

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

 

Leczenie preparatami toksyny botulinowej typu A ( AZZALURE®, BOTOX® ) jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe, głębokie bruzdy i zmarszczki.
Procedura polegająca na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu, powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek – skóra ulega wyraźnemu wygładzeniu

 

Główne Zastosowania:
• usuwanie zmarszczek między brwiami ("lwie" zmarszczki)
• usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła
• usuwanie zmarszczek wokół oczu ("kurze łapki")

 

Mechanizm działania toksyny botulinowej związany jest z blokowaniem połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy relaksację mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Inne funkcje nerwowe - takie jak wrażliwość skóry na dotyk nie ulegają zmianie. Oznaki działania podanego preparatu widoczne są po 3-5 dniach od zabiegu. Efekt jest zawsze tymczasowy i utrzymuje się około 6 miesięcy.
Stosowanie preparatów najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów oraz fachowe przeprowadzenie zabiegu przez lekarza sprawia, że zabiegi te charakteryzują się dużym bezpieczeństwem i skutecznością.
Kwalifikację do zabiegu, szczegółowe omówienie procedury i zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Wykonanie zabiegu – ok 30-60 min.
XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-aging 2014

3-5 października 2014 hotel Hilton Warszawa Polska

prev next

Bankiet

 
 

XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2012

5-7 październik 2012

prev next

XI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2011

30.09.2011- 02.10.2011

prev next