Nici liftingujące

 

NICI LIFTINGUJĄCE
Nici liftingujące to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie doskonałego rezultatu estetycznego bez poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym. Metody odmładzania nićmi stosowane są od  lat – przez cały ten czas podlegają skutecznemu rozwojowi, tak, by jak najlepiej przywracać pierwotne położenie opadających tkanek miękkich. Ponadto nici w swym składzie posiadają także kwas polimlekowy (L-lactic), który wzmacnia efekt odmłodzonej skóry, dodatkowo aktywując naturalną rewitalizację skóry oraz hamując procesy starzenia.

WSKAZANIA
Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących mają na celu eliminację lekkich oznak zwiotczenia i opadania tkanek miękkich. Mogą być wykonane nawet w przypadku bardzo cienkiej skóry lub przy cienkiej warstwie tkanki tłuszczowej.

Zabieg polega na zastosowaniu specjalistycznych nici z mikrowypustami, mocowanych naprzeciw siebie, w ten sposób tworząc spiralny wzór. Zabieg ten umożliwia korekcję wszelkich obszarów twarzy, nie wykluczając trudnych do modelowania zmarszczek. 

Zabieg ten ma na celu:
- podniesienie brwi oraz poprawy ich linii
- zredukowanie zmarszczek wargowo-nosowych
- modelowanie owalu twarzy, żuchwy oraz podbródka
- redukcję zmian zanikowych twarzy i szyi
- eliminację asymetrii twarzy.

Zabieg na ciało. Zabieg stosowany jest w przypadku tych partii ciała, które w szczególności charakteryzują się wiotką skórą, mającą tendencję do opadania. Działanie nici sprowadza się do odmłodzenia struktury skóry i tkanki podskórnej, jednocześnie wzmacniając je i uelastyczniając. Dlatego też zabieg ten zaleca się przy występowaniu skóry grubej i obszarów objętych cellulitem. Ponadto stosuje się go w celu:
- modelowania i unoszenia piersi
- wygładzenia fałd nadkolanowych
- liftingu wewnętrznej strony ud i ramion

​EFEKT
Efekty zabiegów z użyciem nici to: podciągnięcie i zliftingowanie luźnej, wiotkiej oraz opadającej skóry (widoczne wyraźne odmłodzenie).

PRZEBIEG
Zabieg polega na wprowadzaniu nici poprzez punkty wkłucia, które wykonuje się w miejscach mało widocznych na ciele. Do zabiegu wykorzystywana jest wysoce wyspecjalizowana igła prowadząca, dostosowana zarówno do danego obszaru zabiegowego, jak i techniki implantacji. Zabieg trwa ok. 30-60 minut w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, wcześniej pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu. Okres gojenia sprowadza się do 1-2 tygodni, jednak już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennych czynności.
Efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego zakończeniu. Optymalny efekt uzyskuje się po upływie 2-3 tygodni. Rezultat utrzymuje się ok. 2-3 lata – uzależnione jest to od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

OPIS ZABIEGU
Zabiegi nićmi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

ZALECENIA POZABIEGOWE
W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI
Wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,  wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji, materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

ATUTY NICI
- zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
- przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
- bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
- nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
- użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
- produkty są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
- szeroki wybór rozwiązań pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
- światowa jakość, europejska produkcja,
- zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy.