Aktualności

 

Profile społecznościowe

Aktualności


Nowe godziny otwarcia Salonu Optycznego

 

691 661 661


Spark Mi Up

 

Nowości w Salonie Optycznym Koluszki, ul: Przejazd 6, tel: 691 661 661
Spark Mi™ wygląda jak zwykłe lustro, ale w rzeczywistości jest to zaawansowane narzędzie do pomiarów. Twój klient patrzy w lustro w okularach, jedno kliknięcie i Spark Mi™ rejestruje obraz.
Tylko jedno zdjęcie i mamy wszystkie potrzebne parametry.

 

Salon Optyczny OptiS
Gabinet Okulistyczny


Najnowocześniejsze urządzenie - SOCT REVO FC - zapraszamy na badania

 

Z przyjemnością informujemy, że gabinet w Koluszkach został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenie diagnostyczne - TOMOGRAF okulistyczny SOCT REVO FC. Umożliwia on szczegółową diagnostykę jaskry, cukrzycy, zmian w plamce żółtej. Urządzenie otrzymało prestiżową nagrodę Award of Excellence w kategorii sprzętu konsultacyjnego podczas największych targów okulistycznych.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w moduł: ANGIOGRAFIA OCT

Moduł angiografii pozwala na ocenę mikrokrążenia i struktury naczyń krwionośnych siatkówki.

Angiografia OCT to nieinwazyjna i bezkontrastowa metoda obrazowania 3D przepływu krwi w naczyniach siatkówki.

Zapraszamy na badania.
Rejestracja badań: 691 661 661

https://www.optopol.com.pl/aktualnosci/nagroda-dla-innowacyjnego-revo-fc

https://optopol.com.pl/product/revo-fc


Firmy zainteresowane współpracą - kontakt : Menadżer Gabinetu Renata Starus: 693 843 293 


Dzień Okulistyki

 
 

Dzień Okulistów i Okulistyki został ustanowiony w rocznicę urodzin Ferdinada Monoyer, francuskiego okulisty, profesora fizyki medycznej w Lyonie. Ferdinand Monoyer zdefiniował dioptrie i opracował wykres do pomiaru ostrości wzroku.

Dzień Okulistyki to dobry dzień, aby profilaktycznie zbadać swój wzrok i w razie konieczności w porę zareagować na ewentualne zmiany sprawności naszych oczu.Blepharoplastyka, Chirurgia powiek, Okuloplastyka

 

Blepharoplastyka. Plastyka powiek. Czas trwania zabiegu około 60 min. Znieczulenie miejscowe. Zabieg praktycznie bezbolesny. Zdjęcie szwów po 7 dniach. Zapraszamy


Szkolenie Blepharoplastyka

 

Bydgoszcz 28.04.2019

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek to doskonały sposób na przywrócenie młodego, naturalnego wyglądu okolic oczu.
Szkolenie z zakresu okuloplastyki i blepharoplastyki- poszerzenie i doskonalenie technik operacyjnych.


Soczewka SHAMIR RELAX™

 

Soczewka SHAMIR RELAX™ zapewni „relaks i odpoczynek” Twoim oczom.

Szybkie tempo życia, nadmiar bodźców wymagają od nas oraz od naszego wzroku dużej aktywności.
Częste zmiany skupienia wzroku z dali i z bliska narzucają konieczność ciągłej akomodacji.

Jednym z objawów przemęczonych oczu jest ich łzawienie, niewyraźne widzenie, ból głowy oraz uczucie zmęczenia pod koniec dnia.
Soczewki okularowe SHAMIR RELAX™ to wsparcie dla każdego, nawet jeśli nie potrzebuje korekcji wzroku. Z soczewką SHAMIR odkryjesz lepszą jakość życia.

Wybierając soczewkę SHAMIR RELAX™ możesz zapytać swojego Optyka o dodatkową ochronę oczu przed szkodliwym światłem niebieskim, w postaci SHAMIR BLUE ZERO™ oraz SHAMIR GLACIER BLUE SHIELD™.
Shamir Autograph Intelligence
 

Obrona Doktoratu
Ocena wyników operacyjnego leczenia zaćmy z wykorzystaniem wewnątrzgałkowych soczewek akomodacyjnych Crystalens
Dr n. med. Michał Starus
 

Targi Optyczne

 

SUPER CENY

 
 

IDEALNY PREZENT - VOUCHER PODARUNKOWY

 
 
 

Zapraszamy do zakupu


DOKTORAT

Ocena wyników operacyjnego leczenia zaćmy z wykorzystaniem wewnątrzgałkowych soczewek akomodacyjnych Crystalens


Shamir Blue Zero™

 
 

Shamir Blue Zero™

Zapraszamy do zakupu soczewek SHAMIR BLUE ZERO w PROMOCYJNEJ CENIE.

Szczegóły w Salonie Optycznym Optis ul.Przejazd 6, Koluszki, tel: 691975999


Nowa ochrona przed światłem niebieskim. W świecie, który coraz bardziej zalewa nas sztucznym światłem, jest oczywiste, że nasze oczy wymagają ochrony przed szkodliwymi efektami HEV (wysokoenergetyczne światło widzialne), zwanego potocznie światłem niebieskim. Teraz wszystkie zamawiane przez Ciebie soczewki mogą mieć sprawdzoną i skuteczną, integralną ochronę w postaci przezroczystych soczewek oferujących dziś najlepszą ochronę wzroku SHAMIR BLUE ZERO. Firma Shamir stworzyła materiał na soczewki z integralną ochroną przed potencjalnymi urazami powodowanymi sztucznym światłem, które jest coraz bardziej obecne w codziennym życiu, począwszy od ekranów telewizyjnych i komputerowych, poprzez smartfony, tablety, itp. Dzięki specjalnej formule polimerowej, Shamir Blue Zero absorbuje HEV, czyli niebieskie światło, zachowując przezroczystość soczewek*. Shamir Blue Zero jest obecnie najlepszym sposobem ochrony wzroku Twych pacjentów i ich zdrowia ogólnego.
*Soczewki mogą mieć delikatny żółtawy odcień.

Intensywna ekspozycja na niebieskie światło prowadzi do suchości i przemęczenia oczu oraz do pogorszenia kontrastu widzenia i bólu głowy. Może ona jednak także zwiększać ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i uszkodzenia siatkówki. Najbardziej narażone są dzieci, gdyż soczewki ich oczu są bardziej transparentne, co powoduje przepuszczanie większej ilości niebieskiego światła z ekranów telewizyjnych, tabletów, itd.

DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE – ZMNIEJSZENIE OCZYWISTEGO ZAGROŻENIA

Badania wykazują coraz częstsze występowanie chorób oczu, co przypisywane jest stale wzrastającej ekspozycji na sztuczne światło, które nie tylko zwiększa ryzyko chorób wzroku, ale wpływa także na ogólne problemy zdrowotne. Może ono powodować zwiększone wytwarzanie lipofuscyny (oznaki starzenia się i wolne rodniki) i jest supresorem melatoniny. Zmniejszona ilość melatoniny powoduje zakłócenia naturalnego cyklu spania i przypisuje się jej zwiększone ryzyko wielu innych dolegliwości, od problemów kardio-metabolicznych aż po osłabienie systemu immunologicznego. Shamir Blue Zero są soczewkami przezroczystymi. Pozbawione są szpecącego, irytującego niektórych niebieskiego koloru, widocznego na innych produktach, mających blokować niebieskie światło. Przezroczystość tych soczewek zapewnia komfortowe widzenie w każdych warunkach świetlnych, utrzymując jednocześnie optymalną ostrość widzenia. Dzięki absorbowaniu właściwego procentu światła niebieskiego chronią one zdrowie, nie pogarszając komfortu widzenia. Zapewniają także ochronę przed światłem ultrafioletowym, efektywnie absorbując szkodliwe promienie UVA i UVB. Podsumowując, soczewki Shamir Blue Zero są odpowiednie dla każdego i zalecane są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych: zarówno dla osób noszących soczewki korekcyjne, lecznicze jak również kosmetyczne.

ZALECANY DODATEK DLA UZYSKANIA NAJLEPSZEJ OCHRONY WZROKU

Dla jeszcze lepszej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) zalecamy dodanie powłoki Shamir Glacier Plus UV. Ta antyrefleksyjna powłoka zapewnia oczom ochronę UV przed światłem odbitym od tylnej powierzchni oraz oferuje kilka dodatkowych korzyści. Poprawia ona antyrefleksyjność, wygaszając rozpraszające odblaski, jej własności antystatyczne nie pozwalają na przyleganie kurzu, a odporna na wodę i olej powłoka hydro- i oleofobowa utrzymuje soczewki w czystości. Shamir Glacier Plus UV gwarantuje solidne, wytrzymałe i trwałe soczewki, poprawiając jednocześnie ostrość widzenia oraz komfort i styl.ADVANCED AESTHETIC BLEPHAROPLASTY, MIDFACE AND FACE CONTOURING

Four Days About Face An international symposium on plastic surgery in St.Petersburg,

Russia October 19–22. 2017

Informacje dotyczące sympozjum www.aasurgery.ru


Ogólnopolska Konferencja Okulistyczna w ramach EPE 2017

 

W dniach 21-23 kwietnia 2017 w Hotelu OSSA odbyła się Ogólnopolska Konferencja Okulistyczna w ramach EPE.

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją wysokiej jakości opraw TISARD

 

Rabaty

Szczegóły promocji dostępne w Salonie Optycznym OptiS


Ogólnopolska Konferencja Okulistyczna w ramach EPE 2016

 

W dniach 8-10 kwietnia 2016 w Hotelu OSSA odbyła się kolejna, Ogólnopolska Konferencja Okulistyczna w ramach EPE. W jej trakcie zostały przedstawione zagadnienia z zakresu chirurgii okulistycznej, problematyka okulistyki dziecięcej i prawa medycznego.

 

TOM FORD


CAROLINA HERRERAVOGUE

 

VERMARI

 

TERAPIA W ZESPOLE SUCHEGO OKA

 
 

Zespół suchego oka to schorzenie polegające na niedostatecznym wydzielaniu łez lub zaburzeniach w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego.
Osoby, które maja objawy zespołu suchego oka - uczucie piasku pod powiekami, dyskomfort przy mruganiu, światłowstręt, nasilanie się dolegliwości po pracy przy komputerze, czytaniu, oglądaniu telewizji, w pomieszczeniach klimatyzowanych a także nieprzyjemna suchość i pieczenie rano - powinny koniecznie zgłosić się do okulisty. Nieleczony zespół suchego oka prowadzi do uszkodzeń nabłonka rogówki, zakażeń, stanów zapalnych i owrzodzeń rogówki, co może grozić nawet utratą wzroku.
Przyczyny
Istnieje wiele przyczyn powstawania zespołu suchego oka, z tego powodu tak wiele osób cierpi z powodu zaburzeń wydzielania łez.
Najbardziej powszechne przyczyny to:
Wiek - wydzielanie łez zmniejsza się z wiekiem.
Używanie soczewek kontaktowych - bardzo znacznie podnosi stopień parowania łez, co może prowadzić do obniżonej tolerancji soczewek, dyskomfortu, podrażnienia oczu, infekcji.
Zmiany hormonalne u kobiet - menopauza, antykoncepcja doustna, ciąża.
Czynniki środowiskowe - suche powietrze, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, zwiększone zapylenie lub zadymienie powietrza.
Efekty uboczne leków - stosowanych np. w leczeniu chorób tarczycy, chorób serca.
Zaburzenia autoimmunologiczne - np. Zespół Sjogrena.
Stan po przebytych zabiegach na gałce ocznej - laserowa korekcja wzroku, chirurgia zaćmy.
Leczenie:
- w łagodnych postaciach zespołu suchego oka stosowanie "sztucznych łez" w postaci i kropli bywa wystarczające.
- najczęściej wykonuje się zamknięcie punktów łzowych zatyczkami silikonowymi - procedurę polegającą na umieszczeniu w miejscach odpływu łez sterylnych, dobrze tolerowanych "koreczków" zatrzymujących łzy na powierzchni oka. Zabieg taki jest prosty, niebolesny, całkowicie odwracalny. Wykonuje go okulista. Terapia taka charakteryzuje się dużą skutecznością i bezpieczeństwem.

Umówienie zabiegu jest możliwe pod nr tel. 693 599 993


VOGUE


NIE NIE NIE

 

Nie dla gotowych okularów!!!

Okulary kupuj tylko w salonie optycznym, nigdy w aptece, na bazarze czy drogerii.

Gotowe okulary nie uwzględniają indywidualnej korekcji okularowej.
Jest ona odmienna dla każdego pacjenta i uwzględnia nie tylko same moce szkieł okularowych, lecz również rozstaw źrenic oraz kąt pantoskopowy. Ustawienie środków optycznych zgodnego z rozstawem źrenic gwarantuje prawidłowe widzenie plamkowe, które pozwala na dokładne rozpoznanie szczegółów, kształtu i barwy obserwowanych przedmiotów.
Ponadto okulary wykonane na podstawie recepty okularowej uwzględniają różnowzroczność (inną moc dla oka prawego i lewego) oraz astygmatyzm, jak również zapewniają odpowiednią optyczną jakość szkieł okularowych.
Dodatkowo można bez problemu zamówić szkła wzbogacone różnymi uszlachetnieniami na przykład powłokami antyrefleksyjnymi bądź zapewniające odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

 


RAY BANEPE Europejski Program Edukacyjny dla Okulistów (8 -10 maja 2015)

OSSA

 

 

Umów się na profesjonalne dopasowanie soczewek kontaktowych. Soczewki diagnostyczne w cenie badania.