Skóra głowy i włosy HAIR +

 

Zabieg ten poleca się osobom z problemem wypadania włosów i łysieniem, a także jako profilaktyka tych dolegliwości. Utrata włosów dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Kobiety reagują jednak zazwyczaj szybciej na wypadanie włosów niż mężczyźni i dlatego częściej i wcześniej zwracają się z tym problemem do lekarza. Różnica wynika być może z faktu, iż kobiety przywiązują do włosów większą wagę niż mężczyźni.

Wskazaniem do zastosowania mezoterapii jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży, laktacji oraz stresu. Bardzo dobre rezultaty obserwuje się w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego.


Preparaty:
• HairCare
• Hair +

 

Działanie:
• Rewitalizacja torebki włosowej – arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne przy metabolizmie komórek jak również jak ich proliferacja. W wyniku mikro nakłuć tych składników odżywczych do naczyń włoskowatych wzmacnia korzeń i uzyskuje się mocny włos.
• Wzmocnienie i ochrona struktury naczyń włoskowatych – Cysteina oraz cynk, dwa główne składniki keratyny, które tworzą naczynie włoskowate, są stosowane aby włos wyglądał zdrowiej i lepiej.
• Stymulacja wzrostu – Grupa witamin B wzmacnia torebkę włosową.
• Zmniejszenie utraty włosów – bez względu na to czy jest ona pochodzenia androgenicznego lub egzogenna.
• Odżywanie i nawadnianie skóry głowy – odgrywa to również bardzo istotną rolę w syntezie istotnych kwasów tłuszczowych, które odżywiają i zabezpieczają przed wysuszaniem tkanki otaczającej torebkę włosową, i przed pojawieniem się łupieżu.

 

Widoczne rezultaty:
Zabieg łączy w sobie nawilżanie, odżywianie i stymulowanie elementów wymaganych do udoskonalenia struktury włosa, stymulowanie ponownego wzrostu oraz spowolnienie utraty włosów. Chroni przed ponownym pojawieniem się łupieżu, ponieważ odbudowuje spoiwo międzykomórkowe oraz pełni funkcję ochronną skóry głowy. Połyskując z siłą i witalnością, włos odzyskuje miękkość i gęstość.