Wygładzanie zmarszczek 

Leczenie preparatami toksyny botulinowej typu A  jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe, głębokie bruzdy i zmarszczki.
Procedura polegająca na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu, powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek – skóra ulega wyraźnemu wygładzeniu

 

Główne Zastosowania:
• usuwanie zmarszczek między brwiami ("lwie" zmarszczki)
• usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła
• usuwanie zmarszczek wokół oczu ("kurze łapki")

 

Mechanizm działania toksyny botulinowej związany jest z blokowaniem połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy relaksację mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Inne funkcje nerwowe - takie jak wrażliwość skóry na dotyk nie ulegają zmianie. Oznaki działania podanego preparatu widoczne są po 3-5 dniach od zabiegu. Efekt jest zawsze tymczasowy i utrzymuje się około 6 miesięcy.
Stosowanie preparatów najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów oraz fachowe przeprowadzenie zabiegu przez lekarza sprawia, że zabiegi te charakteryzują się dużym bezpieczeństwem i skutecznością.
Kwalifikację do zabiegu, szczegółowe omówienie procedury i zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Wykonanie zabiegu – ok 30-60 min.